pais

Kuidas leida üles oma loo väärtus - Tartus

on Neljapäev, 09 Märts 2017. Posted in Artiklid

Kuidas leida üles oma loo väärtus - Tartus

Inimene kaldub oma tegemisi oluliseks pidama siis, kui need on seda väärt.

Kui see nii ei ole, eemaldub ta oma mõttetutest toimetustest sel kombel, et hakkab teiste inimeste tegemisi oluliseks pidama.

              -Eric Hoffer

Selleks, et mingist sündmusest mitte hoolida, tuleb kõigepealt hoolida millestki, mis on tunduvalt olulisem kui see see sündmus.

             -Mark Manson

 

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantises esmaspäeval 13. märtsil kell 18:00 

Kuidas leida üles oma loo väärtus. 

Meile ei avalda mõju niivõrd see, mida kogeme, vaid lood sellest, mida kogetu kohta räägime. Kogemus elustub siis, kui sellest kellelegi räägid. Kuidas jutustada oma lugu nii, et lugu elustuks vaimustuval kombel? 

Arutelu inspireerib film „Müütiline teekond“ (Mythic Journeys, USA 2009, 97 min., eestikeelsed subtiitrid)

Joseph Campbell's teose „Müüdi vägi“ (The Power of Myth) põhjal valminud film, milles põnevate müüdiuurijate mõtted on põimitud selgitama ja täiendama üht õpetlikku mütoloogilist lugu.

http://www.imdb.com/title/tt1204935/

 

Sufidel on ütlus: Jumalani jõudmiseks on kolm moodust: esiteks palve, sellest samm edasi on meditatsioon, sellest omakorda samm edasi on vestlus.

Joogid ütlevad, et meditatsiooni väe tõestus ei peitu koopas, vaid turuplatsil ja laadal, mis tähendab dialoogi maailmaga.

Osa inimese elust on esile kutsuda sõnad, mis on kirjutatud hinge seintele. Seda saab teha palvete, meditatsiooni ja dialoogiga, olles avatud teiste inimeste ütlemistele ja õppides tõeliselt kuulama.

Inimesed on eelkõige emotsionaalsed olendid. Nad langetavad emotsionaalseid otsuseid ja õigustavad neid ratsionaalsete mõtete abil. Isegi teeseldes ratsionaalseks inimeseks olemist oleme emotsioonidest pungil.

Otsus tegutsemiseks peaks tulema emotsionaalsest tungist sinus endas- KIREST. Millest kõigest jääd ilma, kui kardad oma kirge või sellest vabaneda püüad?

Inimesed üritavad rääkida tõest lihtsal õpetlikul viisil, aga sel kombel ei saa tõde edasi anda. Hea lugu ei lase kõigega nõustuda ja viib kuulaja väikesesse heitlusesse iseendaga: kus on tõde, kui ma isegi nõustuda ei suuda? Igas loos peitub paradoks- pole õiget vastust, tõde ja vale eksisteerivad korraga, sõltub sellest, kuidas asjale vaatad.

Inimesed tahavad võtta kellegi lugu ja muuta see enda jaoks täielikuks tõeks. Samuti tahavad panna kogu pahupoole ja süü kellelegi teisele.          Meil pole aega oma elu läbi kellegi teise lugude elada.

Mis lood need on, mis rääkimist ootavad?

Üks kirglik esitlus oma loost:

https://www.facebook.com/peeter.lepisk/posts/1303378593027544?pnref=story

Mis seal salata, midagi sarnast juhtus ka eelmise nädala LektooriumisJ

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  3-4 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

PS! Harmoonia päevad Tallinnas koos paljude Lektooriumi filmidega juba sel nädalavahetusel.

https://www.facebook.com/notes/harmoonia-p%C3%A4evad/kava/1435016933177421

© 2021 MTÜ Lektoorium.